Вид документа : Статья из журнала
Шифр издания : З2/Y12
Автор(ы) : Yagup V., Yagup K., Kovalova Y., Kharchenko V., Besarab, Tetiana, Krasnov O., Domanskii I., Domanskii V., Kostin H., AbuGoukh H. G.
Заглавие : Analysis and optimization of the reactive power compensation modes in a power supply system
Место публикации : Eastern-European Journal of Enterprise Technologies. - 2019. - Vol. 3, Issue: 8-99. - P.13-22
ББК : З2
Ключевые слова (''Своб.индексиров.''): система электроснабжения--реактивная мощность--режим компенсации--линия электропередачи--компенсирующее устройство
Аннотация: Представлено дослiдження режимiв в однофазнiй узагальненiй системi електропостачання в аспектi пiдвищення енергетичних показникiв в системi шляхом компенсацiї реактивної потужностi. Розглянутi три тестових варiанта системи електропостачання з рiзними спiввiдношеннями комплексних опорiв навантаження та лiнiї електропередачi. Показанi недолiки традицiйного методу розрахунку параметрiв компенсуючого пристрою, якi забезпечують часткову компенсацiю реактивної потужностi, що споживається лише навантаженням. Аналiз режиму часткової компенсацiї свiдчить про те, що зi збiльшенням реактивностi лiнiї електропередачi погiршуються енергетичнi показники, якi вдається отримати в результатi компенсацiї реактивної потужностi. З застосуванням пошукової оптимiзацiї показано, що для повної компенсацiї потрiбне збiльшення ємностi компенсатора. Метод пошукової оптимiзацiї реалiзований в пакетi програм комп'ютерної математики MathCAD за допомогою вирiшального блоку givenfind. Для цього використовуються рiвняння математичної моделi системи електропостачання на основi компонентних i топологiчних рiвнянь. В якостi додаткових умов використанi спiввiдношення, що визначають повну компенсацiю реактивної потужностi живильного джерела, а також умови фiзичної можливостi бути реалiзованим структури компенсуючого пристрою. Перемiнними оптимiзацiї є параметри дослiджуваного режиму i параметри компенсуючого пристрою. Представленi фрагменти текстiв програм з числовими результатами розв’язань, а також порiвняльнi таблицi результатiв аналiзу i оптимiзацiї режимiв компенсацiї реактивної потужностi в дослiджуваних системах електропостачання для всiх варiантiв їх параметрiв. Данi кiлькiснi оцiнки величини додаткової ємностi, яка обчислюється виходячи з умови компенсацiї нею реактивної потужностi в лiнiї електропередачi. Дослiдження, що проведенi в роботi, показали, що при збiльшеннi реактивного опору лiнiї електропередачi повна компенсацiя не може бути досягнута iз застосуванням поперечної компенсацiї i цьому явищу дана фiзична трактовка. Вона полягає в тому, що напруга на компенсуючому поперечному конденсаторi зменшується швидше, нiж зростає компенсована ним реактивна потужнiсть лiнiї електропередач. Показано, що в останньому випадку повна компенсацiя реактивної потужностi все ж може бути досягнута застосуванням комбiнованої поздовжньо-поперечної компенсацiї.
Держатели документа:
Scopus

Доп.точки доступа:
Yagup, K.; Kovalova, Y.; Kharchenko, V.; Besarab, Tetiana; Бесараб, Тетяна Петрівна; Krasnov, O.; Domanskii, I.; Domanskii, V.; Kostin, H.; AbuGoukh, H. G.