Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого ⚖ Головна ⓘ Довiдка
Авторизацiя
Прiзвище (укр.)
N Читацького квитка
 

Бази даних


Зведений електронний каталог «Правова освіта. Правова культура» - результати пошуку

Вид пошуку

  • Власна база даних
  • Більше 728 000 документів: книги, статті, збірники наукових праць, рідкісні видання, дисертації, автореферати
  • Створюється з 1999 року
  • Легкий, зручний, багатоаспектний інформаційний пошук
  • Можливість цілодобово працювати з інформаційним контентом
  • Електронне замовлення книг дистанційно
Область поиска
 Найдено в других БД:Eлектронний каталог (11)
Формат представлення знайдених документів :
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Пошуковий запит: 

(<.>A=Бочкова, І. І.$<.>)

Загальна кількість знайденихдокументів : 2
Показані документи с 1 по 2
1.
А/реф.
Х623.9
Б 86
Бочкова, І. І..
    Господарсько-правове забезпечення впровадження та розвитку біотехнологій в промисловості України [Текст] : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 - Господарське право, господарсько-процесуальне право / І. І. Бочкова ; кер. роботи Р. П. Бойчук ; офіц. опон.: В. А. Устименко, І. Б. Чайкін ; Нац. юрид. ун-т ім. Я. Мудрого. - Харків : [б. в.], 2015. - 23 с. -
ББК Х623.9

Аннотация: Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.04 – господарське право; господарсько-процесуальне право. – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України, Харків, 2015.
Дисертацію присвячено дослідженню питань господарсько-правового регулювання діяльності, пов’язаної зі створенням та обігом біотехнологій. На підставі аналізу можливостей використання біотехнологій, дослідження галузей їх практичного застосування, вивчення національного та зарубіжного законодавства у цій сфері, запропоновано модель правового регулювання господарського обігу біотехнологій в Україні. Сформульовано визначення біотехнології, що має бути закріплене в законодавстві. Розглянуто етапи функціонування ринку біотехнологій, на кожному з яких визначено учасників та відносини, що між ними виникають. Надано класифікацію таких правовідносин за різними ознаками, що дозволило визначити особливості правового статусу учасників у різних видах правовідносин, зокрема – особливості набуття ними спеціальної господарської правосуб’єктності.
Проаналізовано особливості здійснення організаційно-господарських повноважень держави в особі її органів щодо учасників ринку біотехнологій. Зазначено на необхідність у функціонуванні органу державної влади, наділеного спеціальною господарською компетенцією у сфері створення та обігу біотехнологій. До засобів забезпечення державного регулювання та контролю за зазначеною сферою, поряд з традиційними запропоновано віднести такі: реєстрацію договорів у сфері обігу біотехнологій, акредитацію виробництв у залежності від можливості створення чи використання біотехнологій з певним правовим режимом, моніторинг обігу біотехнологій, віднесених до технологій подвійного призначення.
Розглянуто особливості договірного забезпечення діяльності, пов’язаної з використанням бітехнологій. Встановлено необхідність законодавчого закріплення істотних умов договорів у сфері обігу біотехнологій, серед яких виділено і захисні застереження.
Розглянуто способи адаптації норм національного законодавства та норм міжнародного права у сфері регулювання діяльності зі створення та використання біотехнологій.

Полный текст - 0 байт
Полный текст
Экземпляры всего: 1
НБ НЮУ (1)
Свободны: НБ НЮУ (1)

Найти похожие

2.
Дис.
Х623.90
Б 86
Бочкова, І. І..
    Господарсько-правове забезпечення впровадження та розвитку біотехнологій в промисловості України [Текст] : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 - Господарське право, господарсько-процесуальне право / І. І. Бочкова ; наук. кер. Р. П. Бойчук ; НЮУ ім. Я. Мудрого. - Харків : Б. в., 2014. - 215 с. -
ББК Х623.90

Экземпляры всего: 1
НБ НЮУ (1)
Свободны: НБ НЮУ (1)

Найти похожие

 

Умовні позначення місця знаходження

3_пов.(ЗПІ) – зала правової інформації, НБК

4_пов.(НАб) – абонемент наукової літератури, НБК

4_пов.(ДБФ) – довідково-бібліографічний фонд, НБК

5_пов.(З/П) – зала періодичних видань, НБК

6_пов.(АХЛ) – абонемент художньої літератури, НБК

6_пов.(ЗІЛ) – зала літератури іноземними мовами, НБК

7_пов.(Хр) – книгосховище, НБК

8_пов.(РК) – книгосховище рідкісних видань та дисертацій, НБК

НБВ – інформаційно-бібліографічний відділ, НБК, 7 поверх

Ст.Аб. – студентський абонемент, НБК, 5 поверх

Філ №1 – філія № 1 (вул. Динамівська, 4)

Філ №2 – філія № 2 (вул. Григорія Сковороди, 106)

Полт. фак. – Полтавський юридичний інститут, м. Полтава